• The Paramedic

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Freaks – You're One of Us

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Project Power

    ★½

  • An American Pickle

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Host

    ½

  • The Rental

    ★★★

  • Peninsula

    ★½

  • Irresistible

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • #Alive

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • The Last Days of American Crime

  • Becky

    ★★★★

  • Intuition

    ½

  • The Wrong Missy

  • Capone

    ★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • The Occupant

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Hater

    ★★★★

  • Bloodshot

    ½

  • The War with Grandpa

  • Palm Springs

    ★★

  • Shirley

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Relic

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Turning

    ½

  • Underwater

    ★½

  • Yummy

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • Midway

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Countdown

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Butt Boy

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Random Acts of Violence

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Bruja

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

    ★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • 7500

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Vivarium

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Verotika

  • Satanic Panic

    ★★★