Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Edit this entry  
11
Cemento: The Documentary

Cemento: The Documentary

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
Frank

Frank

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Frank

Frank

2014
×
Edit this entry  
21
The Allins

The Allins

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★
Edit this entry  
20
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
Edit this entry  
20
The Photographer of Mauthausen

The Photographer of Mauthausen

2018
×
★★
Edit this entry  
20
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Edit this entry  
17
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★½
Edit this entry  
10
The Turning

The Turning

2020
×
½
Edit this entry  
10
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Now Is Good

Now Is Good

2012
×
★★
Edit this entry  
08
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Edit this entry  
08
The Hater

The Hater

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Edit this entry  
07
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Freaks – You're One of Us

Freaks – You're One of Us

2020
×
Edit this entry  
02
The Furies

The Furies

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Bruja

Bruja

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Peninsula

Peninsula

2020
×
★½
Edit this entry  
02
Everything is Illuminated

Everything is Illuminated

2005
×
★★
Edit this entry  
01
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Edit this entry  
01
Hated: GG Allin & The Murder Junkies

Hated: GG Allin & The Murder Junkies

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
Hesher

Hesher

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Isi/Disi - Amor a lo bestia

Isi/Disi - Amor a lo bestia

2004
×
★★
Edit this entry  
27
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Lemmy

Lemmy

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Metalhead

Metalhead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★½
Edit this entry  
27
Metallica: Some Kind Of Monster

Metallica: Some Kind Of Monster

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Anvil! The Story of Anvil

Anvil! The Story of Anvil

2008
×
★★★★
Edit this entry