• Choose or Die

    ★★½

  • Metal Lords

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Close Your Eyes

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Red Notice

  • Eternals

    ★½

  • Brackish

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Posies

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Hellbender

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Demonic

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Curse

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Spine of Night

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • The Sadness

    ★★★★½

  • Checkpoint

    ★★★½

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Mum's Sweater

    ★★★★½

  • Bed

    ★★★★

  • Wet Willy

    ★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★

  • Caveat

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Snake Dick

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The Witch of Kings Cross

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The Reckoning

    ★★

  • The Surrogate

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Becky

    ★★★½

  • Quaranstein

    ★★★★

  • A Ghost Waits

    ★★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★