• Prey

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Men

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Morbius

  • Umma

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Man or Tree

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

  • The Taking

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Lilias Adie

    ★★★★

  • Let the Wrong One In

    ★★★★½

  • The Exorcism of God

    ★½

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • GUTS

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Birthday Boy

    ★½

  • The 27 Deaths

    ★★★½

  • Launch

    ★½

  • Mister Powerful

    ★★★★

  • The Girl From Saturn

    ★★½

  • Rojas and Retribution

    ★★½

  • The Last Days

    ★★½

  • Inheritance

    ★★★½

  • Uncle

    ★½

  • No. 10

    ★★★½

  • The Timekeepers of Eternity

    ★★★★

  • Squeal

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Thank You For Nothing

    ★★★

  • Return of the Action Man

    ★★★½

  • Black Hole

    ★★★

  • Who Killed the KLF?

    ★★★

  • Homebound

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★