captaincollins has logged 17 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry