• Schumacher

    ★★★★★

  • Beckett

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Monday

    ★★★

  • Nomadland

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

  • Queen & Slim

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Irishman

  • Between Two Ferns: The Movie

    ½

  • Greed

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ½

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★