theodora has logged 11 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★
Edit this entry  
18
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★
Edit this entry  
17
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★★★
Edit this entry  
16
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★
Edit this entry  
15
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry