RSS feed for Martyn

Martyn has watched 19 films released in the 1970s.

  • L'Enfant Secret

    ★★½

  • Camera Buff

    ★★★★

  • The Patriot Game

    ★★★½

  • Empire of Passion

    ★★★

  • Exorcist II: The Heretic

  • Star Wars

    ★★★★½

  • Rabid

    ★★★½

  • Mikey and Nicky

    ★★★★

  • Rocky

    ★★★½

  • Carrie

    ★★★½

  • Dog Day Afternoon

    ★★★½

  • Supermarket

    ★★½

  • The Burning Hell

    ★★½

  • The Exorcist

    ★★★★½

  • Immoral Tales

    ★★

  • The Holy Mountain

    ★★★½

  • Solaris

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★½

  • Deadlock

    ★★★½