• No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Vanquish

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • SAS: Red Notice

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Below Zero

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Monster Hunter

  • Jiu Jitsu

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Doorman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Rogue

  • Project Power

    ★★★

  • Ava

    ★★★

  • Force of Nature

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Final Kill

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Grand Isle

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Primal

    ★★★

  • The Outpost

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Kill Chain

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Doom: Annihilation

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Mosul

    ★★★★