• Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

  • Free Solo

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Magic Mike

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★

  • Santa's Apprentice

    ★★★

  • Inception

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Iron Man

    ★★★

  • Children of Men

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★½

  • Hedwig and the Angry Inch

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★

  • sex, lies, and videotape

    ★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • The Dark Crystal

    ★★★