• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Love Hard

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Spencer

  • Dune

    ★★★½

  • After We Fell

    ★½

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Annette

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Moxie

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

  • Let Them All Talk

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

  • The Undoing

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • After We Collided

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Nowhere Inn

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Let It Snow

  • Last Christmas

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Fractured

  • Tall Girl