Cara has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
28
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read prior review Edit this entry  
20
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
18
Take Me Somewhere Nice

Take Me Somewhere Nice

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After We Fell

After We Fell

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The DUFF

The DUFF

2015
×
Read prior review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vivarium

Vivarium

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
Read the review Edit this entry  
19
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Edit this entry  
07
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
28
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Read the review Edit this entry