• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • Black Widow

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Moxie

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • The White Tiger

  • Wonder Woman 1984

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Ava

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • His House

  • My Spy

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Spies in Disguise

  • The Gentlemen

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Dark Waters

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Let It Snow

  • Klaus

  • Gemini Man

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½