Jason has logged 262 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
22 July

22 July

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fair Game

Fair Game

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Straight to Hell

Straight to Hell

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Strange Cargo

Strange Cargo

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deranged

Deranged

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Hell Night

Happy Hell Night

1992
×
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
Read the review Edit this entry  
06
Black Caesar

Black Caesar

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tommy

Tommy

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Has Many Faces

Love Has Many Faces

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Explorers

Explorers

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Body Melt

Body Melt

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Raw Deal

Raw Deal

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Strangers in the Night

Strangers in the Night

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Outland

Outland

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fatal Games

Fatal Games

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Looker

Looker

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What Have They Done to Your Daughters?

What Have They Done to Your Daughters?

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Side Street

Side Street

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Down

Down

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lift

The Lift

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★½
Read the review Edit this entry