Sort by

Caramplay has logged 197 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Edit this entry  
27
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★½
Edit this entry  
18
The Velvet Queen

The Velvet Queen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Evolution

Evolution

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Wolf

Wolf

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
Werewolf of London

Werewolf of London

1935
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Edit this entry  
19
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Gift

The Gift

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★★
Edit this entry  
11
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Happening

The Happening

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★½
Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
Edit this entry