• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Superintelligence

    ★★

  • Jiu Jitsu

  • Happiest Season

    ★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★½

  • Midnight at the Magnolia

    ★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • In Other Words

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • The Binge

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Rogue

    ★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Work It

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • A Nice Girl Like You

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Ava

    ★½

  • Desperados

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Feel the Beat

    ★★

  • Artemis Fowl

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Lost Husband

    ★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Coffee & Kareem

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★