• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Decline

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • You Know Him

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Money Trap

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Status Update

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Mortal World

    ★★★

  • The Night Eats the World

    ★★★

  • Arif V 216

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Current War

    ★★★

  • 9/11

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Extortion

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Room

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Circle

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★

  • Fury

    ★★★

  • Who Am I

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Wild Tales

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • I Origins

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½