Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Edit this entry  
26
Extortion

Extortion

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
15
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Edit this entry  
04
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Edit this entry  
01
Batman

Batman

1989
×
★★½
Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry