Sort by

carbonbazed has logged 41 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
Primer

Primer

2004
×
★★½
Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
You Know Him

You Know Him

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Edit this entry  
13
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★★
Edit this entry  
03
The Decline

The Decline

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry