RSS feed for Thomas
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Hubble 3D

Hubble 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Murder on a Honeymoon

Murder on a Honeymoon

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
What a Way to Go!

What a Way to Go!

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Street

The Big Street

1942
×
★★½
Edit this entry  
13
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Resisting Enemy Interrogation

Resisting Enemy Interrogation

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
A Cry in the Night

A Cry in the Night

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Desert Pursuit

Desert Pursuit

1952
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Gangster

The Gangster

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Majestyk

Mr. Majestyk

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Moontide

Moontide

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wrong Way Out

The Wrong Way Out

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Traffic

Traffic

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain Ron

Captain Ron

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady in the Death House

Lady in the Death House

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shack Out on 101

Shack Out on 101

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Caged

Caged

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Focus

Focus

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Shockproof

Shockproof

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Treasure Island

Treasure Island

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Glory

Glory

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bedtime Story

Bedtime Story

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Man in the Iron Mask

The Man in the Iron Mask

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Clock

The Big Clock

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Khartoum

Khartoum

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Storm Warning

Storm Warning

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sellout

The Sellout

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pitfall

Pitfall

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Man in the Dark

Man in the Dark

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Run Silent, Run Deep

Run Silent, Run Deep

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mystery Street

Mystery Street

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Where the Sidewalk Ends

Where the Sidewalk Ends

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry