Sort by
  • The Prisoner

  • When Evil Lurks

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★½

  • The Flash

    ½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Evil Dead Rise

    ½

  • Babylon

    ★½

  • The Batman

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Urubus

    ★½

  • Titane

    ½

  • Benedetta

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Awakener

    ½

  • The Redneck Against the Devil

    ★★★★★

  • Venom

    ½

  • The Meg

    ★½

  • Maps to the Stars

  • It Follows

    ½

  • Jackals and Arabs

  • Fake Blonde

    ★★★★★

  • The Exterminating Angels

    ★★★★½

  • Noroi: The Curse

  • Um Show de Verão

  • Carandiru

    ★★★

  • The Hunted

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★½

  • Coffin Joe: The Strange World of José Mojica Marins

  • Hollow Man

    ★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★★

  • eXistenZ

    ★★★★

  • Small Soldiers

    ★★★★★

  • Contact

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Mission: Impossible

    ★★★★½

  • Crash

    ★★★★½

  • Showgirls

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

  • Buccaneer Soul

    ★★★★★

  • Falling Down

    ★★★

  • O Vigilante

  • Bad Lieutenant

    ★★★★★

  • Basic Instinct

    ★★★★

  • The Doors

    ★½

  • Total Recall

    ★★★★★

  • Dead Ringers

    ★★★½

  • RoboCop

    ★★★★½

  • Movie Dementia

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★½

  • The Fly

    ★★★★

  • Starman

    ★★★½

  • The Thing

  • The New York Ripper

  • The Empire of Desire

  • The Elephant Man

    ★★★★½

  • Pixote

    ★★★★

  • The Seven Kittens

  • Cruising

    ★★★★★

  • The Brood

    ★★★★

  • Aurélia Steiner (Melbourne)

  • Halloween

    ★★★★½

  • Sorcerer

    ★★★★★

  • The Hills Have Eyes

    ★★★

  • Snuff, Victims of Pleasure

  • Cria!

    ★★★

  • The Vampire of the Cinematheque

  • The Enigma of Kaspar Hauser

    ★★★★½

  • Phantom of the Paradise

    ★★★★★

  • The Last Detail

    ★★★★

  • Paper Moon

    ★★★★★