RSS feed for Nico
  • Greyhound

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Capone

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Undone

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Ema

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Domino

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★