RSS feed for Nico

Nico has logged 206 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Think You're the Prettiest, But You Are the Sluttiest

You Think You're the Prettiest, But You Are the Sluttiest

2009
×
★★
Edit this entry  
19
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Company Men

The Company Men

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
28
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry