RSS feed for Nico

Nico has logged 21 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brightburn

Brightburn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry