• The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Unplanned

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Furie

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Head Hunter

    ★★★★

  • The Hug

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Champion

    ★★★★

  • All the Creatures Were Stirring

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★½

  • Lunatique

    ★★

  • Revenge

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Bodied

    ★★★★½