RSS feed for Carey
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promare

Promare

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
Read the review Edit this entry  
12
The Violent Years

The Violent Years

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Persuasion

Persuasion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kitten Party

Kitten Party

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry