Sort by

Carissa has logged 24 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Love

Wild Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stories Our Cinema Did (Not) Tell

Stories Our Cinema Did (Not) Tell

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Last Hangover

The Last Hangover

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
RED

RED

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry