Addy has logged 26 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Passengers

Passengers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Ulterran

Ulterran

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster

Monster

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shame

Shame

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
Lenny The Wonder Dog

Lenny The Wonder Dog

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry