• The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Winchester

    ½

  • Black Panther

    ★★½

  • Tully

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Best F(r)iends: Volume 1

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • The Purge: Election Year

    ½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Citizenfour

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Chef

    ★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • The Purge

    ★½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★½

  • Boy

    ★★★