carleigh has logged 67 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Boy

Boy

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
½
Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★½
Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Winchester

Winchester

2018
×
½
Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Edit this entry  
13
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Happening

The Happening

2008
×
½
Edit this entry  
08
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★
Edit this entry  
17
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry