• Fire Island

    ★★★★

  • Gateways Grind

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Velvet Underground

  • Annette

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Dawn, her Dad & the Tractor

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Rebel Dykes

    ★★★★

  • Play It Safe

    ★★★★½

  • Blood on the Crown

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

  • Shangri-La

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

  • Passing

    ★★★★

  • Luzzu

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

  • Another Round

    ★★★★

  • Still Processing

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • No Ordinary Man

    ★★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • Honey Cigar

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Stump the Guesser

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★