Sort by
  • Do Revenge

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Moonfall

    ½

  • All of Us Are Dead

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Hatching

    ★★★

  • Dual

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Robin Robin

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★★

  • Insensate

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

  • Old

    ½

  • Twisted House Sitter

    ½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★

  • Awake

  • Cruella

    ★★★★★

  • A Vida Depois do Tombo

    ★★★