RSS feed for Carlos
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Valley of Love

Valley of Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leon: The Professional

Leon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hateship Loveship

Hateship Loveship

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Bees

The Secret Life of Bees

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elle

Elle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry