• Lightyear

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • La Civil

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★