Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry