Sort by
  • Nope

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Glass

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • A Quiet Place

  • Black Panther

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • Dear Basketball

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Hidden Figures

  • The Girl on the Train

    ★★★★

  • Jackie

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Mistress America

    ★★★★

  • Ex Machina

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Citizenfour

  • John Wick

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Transcendence

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier