Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hair

Hair

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hamlet

Hamlet

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Atlas Shrugged Collection

Atlas Shrugged Collection

×
Read the review Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Fountainhead

The Fountainhead

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry