• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Contractor

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★½

  • Death to 2021

    ★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • VOIR

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Raging Fire

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Infinite

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½