Carlos has logged 264 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Operator

Operator

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Final Year

The Final Year

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Quincy

Quincy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jim Jefferies: This Is Me Now

Jim Jefferies: This Is Me Now

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kevin Hart: Seriously Funny

Kevin Hart: Seriously Funny

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Summit

The Summit

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
State of Grace

State of Grace

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bergman's Reliquarium

Bergman's Reliquarium

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Final Score

Final Score

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry