Carlos has logged 35 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cure

The Cure

1917
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Easy Street

Easy Street

1917
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rink

The Rink

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Behind the Screen

Behind the Screen

1916
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pawnshop

The Pawnshop

1916
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Count

The Count

1916
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One A.M.

One A.M.

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bodyguard

The Bodyguard

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Demolition

Demolition

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Vagabond

The Vagabond

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fireman

The Fireman

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Letter to Momo

A Letter to Momo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Floorwalker

The Floorwalker

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry