Sort by
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Black Bird

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • The Batman

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

  • Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • Dear Thomas

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Billion Dollar Code

  • Toubab

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Houseboat

  • I'm Your Man

    ★★★

  • Dark Woods

    ★★★

  • Soul

  • American Murder: The Family Next Door

  • A Perfect Crime

  • Sörensen's Fear

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • A Secret Love

  • Sleep

    ★★★★

  • Into the Deep: The Submarine Murder Case

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • The Confession Killer

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Eiskalte Spur

  • Knives Out

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

  • Lara

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • TKKG

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Hellboy

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • The Goldfish

    ★★½

  • Idol

    ★★★½

  • Berlin Bouncer

    ★★★

  • The Golden Glove

    ★★★

  • System Crasher

    ★★★★

  • All About Me

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse