Sort by

carlostheorie has logged 22 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Edit this entry  
01
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Edit this entry  
12
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dear Thomas

Dear Thomas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
Edit this entry  
19
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Goldfish

The Goldfish

2019
×
★★½
Edit this entry