RSS feed for Carl

Carl has logged 80 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
Edit this entry  
09
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boiler Room

Boiler Room

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Savages

Savages

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chasing Mavericks

Chasing Mavericks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alex Cross

Alex Cross

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Priest

Priest

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cold Light of Day

The Cold Light of Day

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Battleship

Battleship

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry