Carly has logged 106 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Blaze Starr Goes Nudist

Blaze Starr Goes Nudist

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Heavenly Bodies

Heavenly Bodies

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
There's Always Tomorrow

There's Always Tomorrow

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blaze

Blaze

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Two Weeks in Another Town

Two Weeks in Another Town

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Dust

Red Dust

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Macaluso Sisters

The Macaluso Sisters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Hotel New York

Hotel New York

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Strangers When We Meet

Strangers When We Meet

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Be Pretty and Shut Up!

Be Pretty and Shut Up!

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
Edit this entry  
26
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nothing Sacred

Nothing Sacred

1937
×
★★★
Edit this entry  
18
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Landlord

The Landlord

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kid Stays in the Picture

The Kid Stays in the Picture

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Should Happen to You

It Should Happen to You

1954
×
★★★½
Edit this entry  
20
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Revolt of Mamie Stover

The Revolt of Mamie Stover

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Visit from the Incubus

A Visit from the Incubus

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry