• The 400 Blows

    ★★★★½

  • The Pink Panther

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Queen of the Damned

    ★½

  • Mass

    ★★★★½

  • The Auteur Theory

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Craft

    ★★★★

  • To Die For

    ★★★½

  • Hester Street

    ★★★★½

  • The Strange Love of Martha Ivers

    ★★★½

  • The Queen

    ★★★★

  • The Player

    ★★★½

  • Clockwatchers

    ★★★½

  • The Last Metro

    ★★★½

  • Youth

    ★★★★