Sort by

Carmen_Victor has logged 68 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ningyo

The Ningyo

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Why Him?

Why Him?

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Electric Dreams

Electric Dreams

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
Edit this entry  
28
Zardoz

Zardoz

1974
×
Edit this entry  
28
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bokeh

Bokeh

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Atomica

Atomica

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Edit this entry