• Mediterraneo: The Law of the Sea

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Good Boss

    ★★★★½

  • Fever Dream

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Official Competition

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Restless

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Murder by the Coast

    ★★

  • Luca

    ★★½

  • Infinite

    ★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Crazy About Her

    ★★½

  • Crisis

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Below Zero

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Breaking News in Yuba County

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★★★

  • Locked Down

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Fatale

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • It Snows in Benidorm

    ★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Prom

    ★★½

  • Life in a Year

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • Happiest Season

    ★★★★