Carmen has logged 194 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Holy Innocents

The Holy Innocents

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Perfect Day

A Perfect Day

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Family

Family

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mediterraneo: The Law of the Sea

Mediterraneo: The Law of the Sea

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fever Dream

Fever Dream

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Restless

The Restless

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
United 93

United 93

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Art of Return

The Art of Return

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bar

The Bar

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Level Sixteen

Level Sixteen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Freeheld

Freeheld

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Shall Not Sleep

You Shall Not Sleep

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry