Sort by

ada has logged 18 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaks

Freaks

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hillary

Hillary

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry