Sort by

caroline has logged 109 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Escape

No Escape

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night School

Night School

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry